#
A
A
B
B
C
C
D
D
E
E
F
F
G
G
H
H
I
I
J
J
K
K
L
L
M
M
N
N
O
O
P
P
Q
Q
R
R
S
S
T
T
U
U
V
V
W
W
X
X
Y
Y
Z
Z
Dijital Dönüşüm

Dijital Dönüşüm  (Türkçe)

Dijital dönüşüm bilgi teknolojileri modernizasyonundan (örneğin; bulut bilişim), dijital optimizasyona, yeni dijital iş modellerinin icat edilmesine kadar her şeyi ifade eder.

Digital Transformation  (English)

Digital transformation is anything from IT modernization (for example, cloud computing) to digital optimization, to the invention of new digital business model.

Digitale Transformation (-e)  (Deutsch)

Die digitale Transformation reicht von der IT-Modernisierung (z. B. Cloud Computing) über die digitale Optimierung bis hin zur Erfindung eines neuen digitalen Geschäftsmodells.

Açıklama:
Günümüzde, dijital dönüşüm başta ekonomi, sosyal ve siyasi hayat, eğitim, sağlık, ulaştırma vb. olmak üzere, hayatın her alanına girmiştir. Hizmetlerin çevrim içi hale getirilmesini gerektirir. Terim, dijital iş dönüşümünden öte, sayısallaştırma anlamına gelir. Dijital iş dönüşümü, dijital teknolojilerden yararlanarak, yeni ve sağlam bir iş modeli oluşturma ve yetenek geliştirme sürecini ifade eder.

İlgili Kavramlar:
Dijital Dönüşüm (Digital Transformation) , Dijital İş Dönüşümü (Digital Business Transformation) Sanayi 4.0 (Industry 4.0) , Sayısallaştırma (Digitization)

Bağlantılı Kavram Grubu / Grupları:
BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ SANAYİ 4.0/ÜRETİM

Kaynak:
GARTNER.COM, www.gartner.com/en/information-technology/glossary/digital-transformation